BabyAir

BabyAir

Inhalator nowej ery!


Idealne rozwiązanie dla noworodków, niemowląt i małych dzieci
BabyAir nie ma maski -  dziecko może leżeć, spać, bawić się.
Najefektywniejszy system inhalacji -  bez maseczki w pozycji leżącej.

 

BabyAir to rewolucja w procesie podawania leków wziewnych drogą nebulizacji noworodkom, niemowlętom i dzieciom.

 

DLACZEGO?


Co spowodowało, że grupa lekarzy i naukowców z Orlando, Tel Awiwu, Hajfy i Florydy podjęła prace nad całkowicie nowatorską konstrukcją nebulizatora, uwieńczone wprowadzeniem do użytku BabyAir?

ODPOWIEDŹ jest bardzo prosta, pod warunkiem, ze poznamy trudności nebulizacji w grupie wiekowej od 0 do 5 lat.

Wszystkie, dotychczas stosowane, nebulizatory są wyposażone w maseczkę, która musi bezpośrednio przylegać do twarzy dziecka.
Jak duży jest to problem wiedzą wszyscy rodzice, lekarze, pielęgniarki w szpitalach, na oddziałach intensywnej terapii noworodka.
Założenie maseczki powoduje u dzieci rozdrażnienie, często również całkowity brak akceptacji maski połączony z płaczem a u niemowląt i dzieci nawet z jej zrywaniem.
Ciągłe odrywanie maseczki od twarzy powoduje drastyczną redukcję podawanej dawki leku.

Nebulizacja zajmuje zwykle około 10-15 minut - niestety w prawie 100 % jest to zbyt długi czas dla tolerancji maseczki przez malutkie dziecko, zwłaszcza, że obecnie stosowane nebulizatory wymagają, podawania leku w pozycji półsiedzącej lub siedzącej. To jednak nie jedyny, a może i nawet nie najważniejszy problem.

Płacz dziecka skutkuje zaburzeniami cyklu oddechowego (bardzo płytkie, przerywane i nieregularne oddechy), co zdecydowanie wpływa na ostateczną depozycję leku a więc na końcowy efekt leczenia.

Jeżeli założymy, że lek jest podawany 3 x dziennie i za każdym razem "toczymy walkę" z płaczącym niemowlęciem i ciągłym odrywaniem maseczki od twarzy, gdzie skuteczność terapii spada nawet do zera TO MAMY jedną z ODPOWIEDZI DLACZEGO.

BabyAir powstał po to, aby wyeliminować wyżej wymienione trudności, by skuteczność leczenia drogą aerozoloterapii była zdecydowanie większa.

Nowatorskie rozwiązanie
BabyAir przyczyni się do poprawy zdrowia wszystkich dzieci, a inhalacje staną się bardzo łatwe, bezstresowe i co najważniejsze bardziej skuteczne.

Idealnie byłoby, gdyby w czasie inhalacji dzieci "nie broniły się", współpracowały i wytrzymały te 15 minut w bezruchu....... - i rodzice i naukowcy wiedzą, że to nierealne - i dlatego właśnie opracowali system BabyAir. To nie dzieci mają się dopasowywać do urządzeń to urządzenia należało przystosować do dzieci!

Do wykonania inhalacji niezbędne jest zastosowanie kompresora - ZAKUPOWANY OSOBNO.
Minimalne wymagania dla kompresora: min. ciśnienie robocze 0,9 bar (90K Pascal), min. przepływ roboczy  6l/min.

Idealnym kompresorem dla BabyAir jest OMNIBUS CN 116, PROFESSIONAL CN 118 oraz typowo przeznaczone dla dzieci modele MONKEY MILO CN 001, AIR NEBULIZER CN 133.

Jeśli w połączeniu z BabyAir zastosowany będzie kompresor (sprężarka) nie spełniająca podanych parametrów całość systemu może nie działać prawidłowo.

 

Charakterystyka techniczna

BabyAir to nebulizator + namiot do inhalacji noworodków, niemowląt i dzieci.
Firma Baby`s Breath, Izrael opracowała i wdrożyła do produkcji, unikalny na skalę światową, nebulizator
pozwalający na podawanie leków bez stosowania maseczki, w pozycji leżącej a więc również w czasie snu dzieci. Ma to zasadniczy wpływ na największą skuteczność depozycji leku. System BabyAir uzyskał patenty w Europie, Stanach Zjednoczonych, Japonii i Izraelu. Urządzenie wykonane jest z tworzyw odpornych na działanie leków, całkowicie nieszkodliwych dla niemowląt.

BabyAir jest urządzeniem medycznym posiadającym wszystkie niezbędne atesty UE jak zgodność z dyrektywą 93/42/EEC i wykonane zgodnie z normami ISO 9001:2000.

BabyAir namiot z nebulizatorem (bez kompresora - sprężarki): temperatura przechowywania  od -20°C do 60°C  
Temperatura użytkowania  od 18°C do 37°C ,
Waga (bez sprężarki)  283 g, wymiary otwartego urządzenia (bez sprężarki)  330 x 330 x 300mm  

Nebulizator:

Rozpylenie  0,1 do 0,2cc/min*  
Rozdrobnienie cząstek (średnia wielkość) MMD  1 do 2 µm*  
Czas nebulizacji dla 2cc  Około 10 minut*  
Pojemność zbiornika na lek  max 7ml  

*dla 0,9% soli fizjologicznej

ABY URZĄDZENIE BabyAir MOGŁO PRACOWAĆ I ROZPYLAĆ LEK, NIEZBĘDNY JEST ZAKUP KOMPRESORA (INHALATORA).


Najbardziej odpowiedni model inhalatora do namiotu
BabyAir to OMNIBUS CN 116, PROFESSIONAL CN 118, MONKEY MILO CN 001, AIR NEBULIZER CN 133