BabyAir

Inhalator nowej ery!


Idealne rozwiązanie dla noworodków, niemowląt i małych dzieci
BabyAir nie ma maski -  dziecko może leżeć, spać, bawić się.
Najefektywniejszy system inhalacji -  bez maseczki w pozycji leżącej.

 

BabyAir to rewolucja w procesie podawania leków wziewnych drogą nebulizacji noworodkom, niemowlętom i dzieciom.

 

DLACZEGO?


Co spowodowało, że grupa lekarzy i naukowców z Orlando, Tel Awiwu, Hajfy i Florydy podjęła prace nad całkowicie nowatorską konstrukcją nebulizatora, uwieńczone wprowadzeniem do użytku BabyAir?

ODPOWIEDŹ jest bardzo prosta, pod warunkiem, ze poznamy trudności nebulizacji w grupie wiekowej od 0 do 5 lat.

Wszystkie, dotychczas stosowane, nebulizatory są wyposażone w maseczkę, która musi bezpośrednio przylegać do twarzy dziecka.
Jak duży jest to problem wiedzą wszyscy rodzice, lekarze, pielęgniarki w szpitalach, na oddziałach intensywnej terapii noworodka.
Założenie maseczki powoduje u dzieci rozdrażnienie, często również całkowity brak akceptacji maski połączony z płaczem a u niemowląt i dzieci nawet z jej zrywaniem.
Ciągłe odrywanie maseczki od twarzy powoduje drastyczną redukcję podawanej dawki leku.

Nebulizacja zajmuje zwykle około 10-15 minut - niestety w prawie 100 % jest to zbyt długi czas dla tolerancji maseczki przez malutkie dziecko, zwłaszcza, że obecnie stosowane nebulizatory wymagają, podawania leku w pozycji półsiedzącej lub siedzącej. To jednak nie jedyny, a może i nawet nie najważniejszy problem.

Płacz dziecka skutkuje zaburzeniami cyklu oddechowego (bardzo płytkie, przerywane i nieregularne oddechy), co zdecydowanie wpływa na ostateczną depozycję leku a więc na końcowy efekt leczenia.

Jeżeli założymy, że lek jest podawany 3 x dziennie i za każdym razem "toczymy walkę" z płaczącym niemowlęciem i ciągłym odrywaniem maseczki od twarzy, gdzie skuteczność terapii spada nawet do zera TO MAMY jedną z ODPOWIEDZI DLACZEGO.

BabyAir powstał po to, aby wyeliminować wyżej wymienione trudności, by skuteczność leczenia drogą aerozoloterapii była zdecydowanie większa.

Nowatorskie rozwiązanie
BabyAir przyczyni się do poprawy zdrowia wszystkich dzieci, a inhalacje staną się bardzo łatwe, bezstresowe i co najważniejsze bardziej skuteczne.

Idealnie byłoby, gdyby w czasie inhalacji dzieci "nie broniły się", współpracowały i wytrzymały te 15 minut w bezruchu....... - i rodzice i naukowcy wiedzą, że to nierealne - i dlatego właśnie opracowali system BabyAir. To nie dzieci mają się dopasowywać do urządzeń to urządzenia należało przystosować do dzieci!

Do wykonania inhalacji niezbędne jest zastosowanie kompresora - ZAKUPOWANY OSOBNO.
Minimalne wymagania dla kompresora: min. ciśnienie robocze 0,9 bar (90K Pascal), min. przepływ roboczy  6l/min.

Idealnym kompresorem dla BabyAir jest OMNIBUS CN 116, PROFESSIONAL CN 118 oraz typowo przeznaczone dla dzieci modele MONKEY MILO CN 001, AIR NEBULIZER CN 133.

Jeśli w połączeniu z BabyAir zastosowany będzie kompresor (sprężarka) nie spełniająca podanych parametrów całość systemu może nie działać prawidłowo.

 

Charakterystyka techniczna

BabyAir to nebulizator + namiot do inhalacji noworodków, niemowląt i dzieci.
Firma Baby`s Breath, Izrael opracowała i wdrożyła do produkcji, unikalny na skalę światową, nebulizator
pozwalający na podawanie leków bez stosowania maseczki, w pozycji leżącej a więc również w czasie snu dzieci. Ma to zasadniczy wpływ na największą skuteczność depozycji leku. System BabyAir uzyskał patenty w Europie, Stanach Zjednoczonych, Japonii i Izraelu. Urządzenie wykonane jest z tworzyw odpornych na działanie leków, całkowicie nieszkodliwych dla niemowląt.

BabyAir jest urządzeniem medycznym posiadającym wszystkie niezbędne atesty UE jak zgodność z dyrektywą 93/42/EEC i wykonane zgodnie z normami ISO 9001:2000.

BabyAir namiot z nebulizatorem (bez kompresora - sprężarki): temperatura przechowywania  od -20°C do 60°C  
Temperatura użytkowania  od 18°C do 37°C ,
Waga (bez sprężarki)  283 g, wymiary otwartego urządzenia (bez sprężarki)  330 x 330 x 300mm  

Nebulizator:

Rozpylenie  0,1 do 0,2cc/min*  
Rozdrobnienie cząstek (średnia wielkość) MMD  1 do 2 µm*  
Czas nebulizacji dla 2cc  Około 10 minut*  
Pojemność zbiornika na lek  max 7ml  

*dla 0,9% soli fizjologicznej

ABY URZĄDZENIE BabyAir MOGŁO PRACOWAĆ I ROZPYLAĆ LEK, NIEZBĘDNY JEST ZAKUP KOMPRESORA (INHALATORA).


Najbardziej odpowiedni model inhalatora do namiotu
BabyAir to OMNIBUS CN 116, PROFESSIONAL CN 118, MONKEY MILO CN 001, AIR NEBULIZER CN 133

Post Author: erysiowy