Inhalatory na choroby dróg oddechowych

Ilustracja

Stosowanie ich do aplikacji leków sprawia, że docierają one głębiej i bezpośrednio do dróg oddechowych, w przeciwieństwie do podawania doustnie, dlatego inhalatory są tak często używane przez osoby cierpiące na choroby dróg oddechowych.

Kupując tego typu produkt należy wybrać odpowiedni,to bardzo ważne, ponieważ nie każdy będzie się nadawał do aplikacji konkretnego leku. Przed zakupem warto również zwrócić uwagę na kilka istotnych rzeczy, a mianowicie:

  • Wiek osoby, która będzie z niego korzystała: ponieważ w przypadku dzieci lepsze będą nebulizatory, które umożliwią aplikacje nawet jeśli maluch nie posiada jeszcze koordynacji wdechowo - wydechowej.
  • Rodzaj leków jakie będą przyjmowane: to niezwykle ważny element, na który należy zwrócić uwagę, ponieważ modele, o niższych parametrach pracy będą się sprawdzać przy podawaniu roztworów solanek, antybiotyków, soli fizjologicznej ale nie poradzą sobie z lekami cięższymi, oleistymi jak. np. sterydowe leki astmatyczne czy mukolityczne i kwasem hialuronowym.
  • Prędkość przepływu powietrza w urządzeniu: ma ona ogromne znaczenie, ponieważ to od niej zależy właściwe rozbicie leków.
  • Głośność: wiele osób podczas zakupu nie zwraca uwagi na poziom głośności, jakie wydaje urządzenie, a to błąd. Ten parametr robi się bardzo ważny przy codziennym używaniu inhalatora - zwłaszcza u dzieci.
  • Ilość osób, które będą z niego korzystać: ponieważ w przypadku korzystania przez więcej niż jedną osobę - warto zwrócić uwagę, czy model przeznaczony jest do pracy ciągłej i nie wymaga przerw pomiędzy inhalacjami.

Wiedząc na co należy zwrócić uwagę przed dokonaniem zakupu inhalatora stosowanego w przypadku różnych chorób układu oddechowego, warto również sprawdzić, jakie zalety ma leczenie wziewne i czy inwestycja w taki sprzęt się opłaca. Przede wszystkim ogromną zaletą jest to, że:

  • Lek zaaplikowany w ten sposób działa o wiele szybciej od leku podanego w tradycyjny sposób. Co więcej dociera on do samego źródła choroby.
  • Lek działa tylko w miejscu choroby, dzięki czemu dawka środka leczniczego może być mniejsza, a tym samym ryzyko wystąpienia działań niepożądanych maleje
  • Lek aplikowany jest w mniejszej dawce niż w lekach podawanych doustnie

Jak widać dobrze dobrany i dopasowany do potrzeb inhalator może okazać się skuteczny w leczeniu chorób układu oddechowego zarówno u dorosłych, jak i dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *