Kiedy maluch się przeziębi

Okres jesienno-zimowy to czas, w którym ryzyko przeziębienie znacznie wzrasta. Mając małe dzieci, można szybko zauważyć, że ich odporność nie jest tak silna jak nasza i zdarza się im chorować znacznie częściej, bez względu na porę roku. Szczególnie gdy w przedszkolu, albo szkole rozprzestrzeniła się dana choroba.

Metoda skutecznego leczenia

Kiedy dziecko się przeziębi często nie chce przyjmować zapisanych leków, a rodzice muszą głowić się nad tym co zrobić, aby je do tego przekonać. Istnieje jednak sposób na przyspieszenie powrotu do zdrowia, a jest nim inhalator kompresorowy.

Urządzenie to powstało z myślą o osobach cierpiących na choroby przewlekłe takie, jak astma czy różnego rodzaju alergie, jednak obecnie można znaleźć już inhalatory, które okazują się skuteczne w przypadku zwykłych infekcji dróg oddechowych, przy podrażnieniach układu oddechowego przez zanieczyszczenia powietrza (smog), dym papierosowy, przy wysuszonych, domowym ogrzewaniem, śluzówkach.

Nowoczesne inhalatory są nie tylko praktyczne, ale również bardzo przyjazne dla dziecka, dzięki temu, że mają różne kształty i jasne kolory oraz są zdecydowanie bardziej ciche od swoich poprzedników. Poniżej przedstawiamy zestawienie urządzeń stworzonych z myślą o najmłodszych.

1. Monkey Milo

To model wyposażony w nowoczesny nebulizator, który pozwala na inhalację bez koordynacji wdechowo – wydechowej. Ma kształt wesołej małpki i jest dostępny w trzech kolorach – pomarańczowym, zielonym i różowym. Swoje zastosowania znajdzie w leczeniu astmy oskrzelowej, ostrego zapalenia oskrzeli, pylicy, ale również w infekcjach dróg oddechowych, łagodzeniu porażnień układu oddechowego, drapanie w gardle, nawilża śluzówki i ułatwia odksztuszanie. Inhalator może pracować w sposób ciągły, bez ograniczenia czasu pracy a to plus przy większej rodzinie.

2. Air Nebulizer BR-CN 133

Umożliwia on podawanie leków w postaci aerozolu, dzięki czemu, w prosty i łatwy sposób środek aktywny dostarczany jest bezpośrednio do układu oddechowego, oszczędzając układ trawienny. Ten inhalator ma kształt samolotu, który został wyposażony w ruchome śmigło, dzięki czemu aplikacja leku jest dla malucha dużo przyjemniejsza.


Przedstawione powyżej modele zostały stworzone z myślą o dzieciach i mają na celu ułatwienie rodzicom aplikacji leków.

Inhalatory polskiej marki OMNIBUS do pracy ciągłej mają mnóstwo zalet, przede wszystkim za ich pomocą można w łatwy sposób aplikować leki członkom rodziny podczas choroby. Co więcej nie wymagają one koordynacji wdechowo-wydechowej, dlatego sprawdzą się także w przypadku małych dzieci.

Taka metoda leczenia pozwala w szybki sposób zwalczać infekcje, a jednocześnie łagodzi podrażnienia układu oddechowego. Aerozoloterapia jest skuteczniejsza niż tradycyjne leki doustne i dojelitowe, gdzie lek przedostaje się do płuc poprzez układ trawienny i krew. Metoda doustna wymaga podania dużo większej dawki, niż inhalacja, dla osiągnięcia podobnego efektu, przy czym wiele organów jest narażonych na kontakt z lekiem i możliwe skutki uboczne. Dlatego inhalator to podstawa.