Ilustracja

Moda na inhalator

Może zastanawiać tak duża moda na nebulizację.

Jednak kiedy pozna się wszystkie jej zalety, nie ma wątpliwości, że jest to nowoczesna, bezpieczna i skuteczna metoda leczenia i profilaktyki chorób układu oddechowego.

Wdychanie leku w postaci mgiełki to szybki i skuteczny sposób na przeziębienie, katar, kaszel, zapalenie zatok, alergie, zapalenie oskrzeli, astmę itp.

Lek, w postaci mgiełki, szybko dociera do zamierzonego, określonego odcinka dróg oddechowych. Dzięki podaniu leku bezpośrednio do drzewa oskrzelowego, nebulizacja przynosi szybką ulgę pacjentom z astmą oskrzelową i POChP.

Nie do przecenienia jest fakt, że podczas jednej inhalacji można podać kombinację kilku leków jednocześnie.

Łatwa do wykonania w domu, a przede wszystkim bardzo skuteczna metoda nebulizacji z roku na rok zyskuje coraz więcej zwolenników.

Kiedyś inhalacje przeprowadzane były tylko w szpitalach i specjalnych inhalatorniach. Postęp techniczny umożliwił skonstruowanie i produkowanie inhalatorów przeznaczonych do domowego użytku.

Coraz więcej jest na rynku leków i środków przeznaczonych do stosowania w domowych, elektrycznych inhalatorach tłokowych (kompresorowych) i ultradźwiękowych.

Nebulizacja zastosowana odpowiednio wcześnie może zapobiec konieczności brania antybiotyku, a na pewno skróci czas trwania choroby i wyraźnie złagodzi jej objawy.

Odpowiednio dobrany inhalator wraz z nebulizatorem stanowi niezastąpiony zestaw pierwszej pomocy przy przeziębieniach, kaszlu, katarach, ostrych i przewlekłych schorzeniach dróg oddechowych.